Töötoad edasijõudnutele

JULIA KONEVA“kaasaegne jazz”

E, 23. aprill
14.00-18.30 I ja II osa
T, 24. aprill
11.15-14.00 III osa

Julia Koneva repertuaari töötoa fookuses on läbi koreograafiliste jadade luua alus oma liikumisekeele võimaluste avastamisele. Kas saab tantsida? Jah, saab!

Koreograafi ja õpetajana peab Julia oluliseks märgata ja tunnetada oma liikuvat keha, kasutades ära oma füüsilise keha ja võimekuse tugevaid kui ka nõrku külgi. Iga tantsija on indivudaalselt oluline. Julia liikumiskeeles ja koreograafiates põimuvad nii jazz, kaasaegne kui ka tänavatants ning kohtuvad vastandlikud liikumiskvaliteedid.

Julia Koneva on vabakutseline koreograaf, tantsija ning tantsuõpetaja, kes on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna magistriõppe. Samuti on ta ennast täiendanud Nice Sophia Antipolise Ülikoolis Prantsusmaal ning osalenud mitmetes töötubades nii Eestis kui ka näiteks Rootsis (Göteborg), Poolas (Krakow), Soomes (Kuopio) jne. Julia on tantsijana osalenud mitmete koreograafide/lavastajate lavastustes ja projektides, näiteks Eliisa Sirelpuu, Elo Unt, Rauno Zubko, Cid Pearlman, Kenneth Flak. Samuti on ta Hiiumaa Tantsu Festivali ja noortele koreograafidele suunatud Platvormi üks korraldajatest.

Registreeri end töötuppa SIIT

RENE KÖSTER "autoriloomingu repertuaari õppimine / lahkamine"


K, 25.aprill
11.15-14.00 I osa
16.30-18.30 II osa
N, 26.aprill
11.15-13.00 III osa


Töötoas tegeleme põrandatehnikaga, liikumise ja naudingu vahelise suhtega ja erinevate liikumiskeelte segunemisega. Põhirõhk jääb just koreograafiale läbi Rene lavastuste repertuaari omandamise ja dekonstrueerimise.

Rene Köster on olnud Eesti tantsumaastikul alates 2005ndast aastast. Kuni 2011 aastani oli nii õpetaja kui üks loovjuhtidest Prodance Tantsukeskuses, kuni see oma uksed lõplikult kinni pani. Aastal 2006 asutas Twisted Dance Company koos Carmel Kösteriga. Sellest ajast on lavale toonud mitmeid tänava- ja kaasaegse tantsu maailmat ühendavaid ning uuendavaid lavastusi. Kõige hiljutisem oli kaasaegse tantsu lavastus “MASC”, mis esietendus Kanuti GIldi SAALis 2017 aastal ning etendub Tantsunädal 2018 raames 26.aprillil kl 19.00 TÜ VKA mustas saalis.

Registreeri end töötuppa SIIT

EKATERINA SOORSK "Switch attention to the body"

R, 26.aprill
13.00-16.00 I osa
L, 27.aprill
10.00-13.00 II osa
14.00-16.30 III osa

Töötoas tegeletakse:
- fookusega meeltele,
- anatoomia mõistmisega nii staatikas kui liikumises,
- hingamise ühendamisega,
- ruumi, põranda ja partneriga suhtlemisega,
- kujutluse arendamisega,
- musikaalsuse arendamisega,
- igas aja hetkes kehaga toimuva jälgimisega.

Registreeri end töötuppa SIIT
..........................................................................................................................................
Töötoad on mõeldud edasijõudnud tantsijatele alates 16ndast eluaastast ning on osalejatele tasuta.
Töötuba on tervik ning osalema on oodatud huvilised, kes saavad osaleda ühe õpetaja kõikides töötubades. Igasse töötuppa mahub kuni 15 osalejat.
Registreerumine avatakse 16. märts 2018

Kõik töötoad toimuvad Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias (Posti 1, Viljandi) ruumis 010